
onsemi
NL17SZ373DBVT1G
Quote Only
more info
Product Attributes
| Main Category | Semiconductors |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Sub Category | Specialized ICs |
| Family Name | NL17SZ373 |
| Packaging Type | Tape and Reel |
| Packaging Quantity | 3000 |
| Lifecycle Status | Active |
| ROHS | Compliant |
| RoHs Exemption Type | RoHS (2015/863), Unknown |
| RoHs China | Compliant |
| Reach Status | Compliant |
| Package Type | SC-74 |
| Bus Hold | No |
| Circuit | 1:1 |
| Input Compatibility | TTL |
| Logic Family | NL17SZ |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Maximum Operating Temperature | 125°C |
| Maximum Output High Current | 32mA |
| Maximum Output Low Current | 32mA |
| Maximum Propagation Delay Time | 4.3ns @ 5V, 50pF |
| Maximum Quiescent Current | 1µA |
| Maximum Supply Voltage | 5.5V |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Minimum Supply Voltage | 1.65V |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Process Technology | CMOS |
| Typical Propagation Delay Time | 2ns @ 5V, 15pF |
| Typical Supply Voltage | 1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V |
